Bezpieczny e-kantor

2

Kolejne kantory internetowe rosną niczym grzyby po deszczu i oferują coraz więcej ciekawych usług, poza standardową wymianą walut.

Co prawda, nie podlegają one żadnym regulacjom prawnym, więc ktoś mógłby zadać pytanie – czy korzystanie z kantoru on-line jest bezpieczne? Wymiana walut to biznes, w którym nie bardzo można sobie pozwolić na oszustwa, gdyż wiarygodność jest tutaj podstawą i ma bardzo duży wpływ na odniesienie sukcesu danej firmy. Powiedzmy również szczerze – nikt nie zagwarantuje odpowiedniej jakości usługi, jeżeli samo przedsiębiorstwo nie zadba o takie rzeczy. Niemniej jednak, na kilka aspektów warto zwrócić uwagę, jeżeli decydujemy się na wymianę pieniędzy za pomocą kantoru w Internecie.

Podstawą dobrego działania kantoru internetowego jest odpowiednia jego integracja z systemami bankowymi. Dlatego też, przed złożeniem jakichkolwiek dyspozycji w serwisie, warto sprawdzić, z jakimi bankami współpracuje dany kantor – im więcej, tym lepiej. Swoją uwagę powinniśmy zwrócić również w kierunku zabezpieczeń wykonywanych transakcji. Warto sprawdzić certyfikat SSL, który zapewnia szyfrowanie wszystkich operacji. Mile widziane będą również kody potwierdzające, które zostają wysyłane za pomocą wiadomości e-mail lub SMS. Innym czynnikiem jaki możemy sprawdzić jest to, czy dany kantor-online regularnie wysyła raporty do instytucji finansowych. Każdy internetowy kantor walutowy jest zobowiązany do raportowania swoich działań do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Jest to również jeden z większych dowodów na wiarygodność danego serwisu wymiany walut. Jednak spośród tych wszystkich kwestii, zdecydowanie najwięcej nam mogę powiedzieć opinie innych klientów, które są najcenniejszą informacją. Dzisiejszy rozwój mediów społecznościowych sprawia, że praktycznie każdy ma możliwość publicznego wyrażenia opinii na dany temat. Warto więc prześledzić opinie w sieci na temat danego kantoru i również na tej podstawie wybrać najlepszy serwis. Pamiętajmy, że ciężko jest zdobyć zaufanie klienta, zaś stracić możne jest bardzo łatwo i szybko. Właśnie dlatego opinie innych użytkowników są na wagę złota. Na szczęście w obecnych czasach w internecie można znaleźć wszystko – opinie zadowolonych i niezadowolonych klientów również.

Share.

About Author