Czy dopłata MdM jest w zasięgu Twojej ręki?

1

Szukając idealnego miejsca do życia musimy skonfrontować marzenia z rzeczywistością. Często w natłoku codziennych obowiązków, z miesiąca na miesiąc odkładamy życiowe decyzje. Wkoło ciągle słychać o znajomych zadowolonych z kredytu, już na swoim. Zastanawiasz się czasem, czy to wszystko jest w zasięgu Twojej ręki?

Czy mogę liczyć na dotację do mieszkania?

Dlaczego nie? Młodzi na swoim to już nie luksus, a wyznacznik czasów. Ustawa MdM to prawdziwa rewolucja zapoczątkowana kilka lat temu. Ewoluowała z Rodziny na Swoim w najbardziej rozchwytywaną dotację do mieszkania. Deweloperzy prześcigają się w ofertach ciekawych lokali zaprojektowanych specjalnie pod program Mieszkanie dla Młodych.

Nowe nieruchomości są trochę za drogie? Aktualizacja ustawy o MdM dopuściła zakup lokalu na rynku wtórnym, gdzie ceny mieszkań są znacznie niższe. Tam też można znaleźć ciekawe nieruchomości, często w interesujących lokalizacjach. Nierzadko przedstawiają wysoki standard i mogą być już wykończone, tylko się wprowadzać!

Po dużych zawirowaniach na rynku nieruchomości zapanował spokój. Ceny za metr kwadratowy się unormowały, nie rosną już w ogromnym tempie. Niskie stopy procentowe też zachęcają do inwestowania w mieszkania. Co więcej nie szukamy już najczęściej kawalerek, takich lokali na teraz, na przetrzymanie. Odważniej patrzymy w przyszłość. Wybieramy ciekawe, nie najtańsze lokalizacje, a powierzchnia sięga co najmniej 50 metrów kwadratowych. Chcemy powiększać rodziny i żyć w fajnych warunkach. To za mało? Rekordy sprzedaży odnotowywane są w nadmorskich miejscowościach, bo przecież dlaczego nie od razu zamieszkać kawałek od Bałtyku?

Co tak naprawdę muszę spełnić, żeby to wszystko było moje?

Wszystko zależy od tego, czy wychowujesz dzieci, czy nie. Single, związki i małżeństwa bez szkrabów mogą liczyć na 10% dopłaty do mieszkania, z jednym na 15%, z dwójką na 20%. Do tego limit metrażu to 75 m2 w przypadku mieszkania i 100 m2 dla domu. Z trójką możemy liczyć na trzydziestoprocentowe wsparcie, brak limitu wieku, można mieć ukończone 35 lat i co więcej, każda nieruchomość może być większa o całe dziesięć metrów. Osób tych też nie dotyczy wymóg nieposiadania w przeszłości nieruchomości, ustawodawca przewidział wzrost potrzeb mieszkaniowych wraz z powiększaniem się rodziny.

Chcesz mieć pewność, czy spełniasz warunki wyznaczone przez program MdM? Wszystko możesz sprawdzić w prostym teście zdolności MdM: https://mdmprogram.com/informacje/test-zdolnosci-mdm/. Dowiesz się w najłatwiejszy możliwy sposób, czy już spełniasz wszystkie warunki, czy jeszcze coś trzeba poprawić. Ewentualności jest od zatrzęsienia!

Na początku może być kilka wątpliwości, ale jak samemu nie sprawdzisz, nie będziesz mieć pewności. Program MdM wymaga poczytania, sprawdzenia i odwiedzin kilku banków. Ale czy to naprawdę tak dużo, aby zatrzymać marzenia o własnym, upragnionym mieszkaniu? Zobacz, może właśnie będzie się opłacało i zaczniesz nowy etap, w nowym M!

Share.

About Author