Czy Poczta Polska uruchomi własny kantor internetowy?

0

Kantory internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Dzięki nim możemy szybko i wygodnie, a także bezpiecznie i korzystnie wymieniać waluty obce. Teraz swoje plany w założeniu kantoru on-line zaprezentowała też Poczta Polska, która chce rozpocząć działalność w tej branży od początku 2018 roku.

Pocztę Polską kojarzymy przede wszystkim z wysyłaniem listów i paczek. Operator jednak rozwija się od lat i oferuje obecnie szereg innych usług, między innymi posiada własny Bank Pocztowy, z którego klienci mogą korzystać również w placówkach. Teraz Poczta Polska planuje rozwój w kierunku internetowej wymiany walut.

Serwis „Rzeczpospolita” podaje, że Poczta Polska już kończy działania mające na celu stworzenie 1 tysiąca kantorów stacjonarnych – ma być to największa sieć działająca w kraju. Będziemy mogli wymienić w nich między innymi euro, dolary, funty i franki, korony – szwedzkie, norweskie, duńskie i czeskie, a także forinty i hrywny. Wraz z placówkami stacjonarnymi wymiana walut za pośrednictwem Poczty ma być dostępna również przez internet.

Władze Poczty Polskiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie wymiana walut coraz częściej odbywa się w internecie. W związku z tym również chcą skoncentrować się na prowadzeniu działalności on-line. Dzięki temu, że Poczta Polska ma rozpoznawalną markę, nowa oferta z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie klientów, którzy będą chcieli spróbować wymieniać pieniądze przez internet.

Na razie nie mamy żadnych informacji, które mogłyby powiedzieć nam, kiedy ruszy e-kantor Poczty Polskiej. Gdy zależy ci na szybkiej i wygodnej wymianie walut, wybierz kantor internetowy Trejdoo.com, który pozwala na załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu. Wymienisz w nim wszystkie najpopularniejsze waluty w kilka minut – bez wysokich kosztów. Kantor internetowy Trejdoo.com świadczy swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, na przykład chcących wymienić pieniądze przed wyjazdem na wakacje lub taniej spłacać kredyt walutowy, jak i dla klientów biznesowych.

Share.

About Author