Czy wymiana walut w sieci jest bezpieczna?

3

Pytanie to pojawia się bardzo często u wielu osób. Mimo że Polacy coraz chętniej wymieniają walutę przez Internet, to nadal taki sposób działania rodzi pewne obawy. Zwłaszcza, że jeszcze do niedawna żaden e-kantor nie był objęty nadzorem KNF. To samo dotyczyło społecznościowych platform wymiany walut. Obecnie jednak sytuacja bezpieczeństwa uległa znacznej poprawie. Przyjrzyjmy się bliżej temu co sprawia, że platformy te są obecnie bardzo bezpieczne.

Nadzór KNF i GIIF

Obecnie wiele internetowych platform do wymiany walut objętych jest kontrolą KNF, która nadzoruje ich decyzje i płynność finansową. Dlatego też wiarygodność platform do wymiany walut jest znacznie wyższa. Wymieniać walutę można, więc bez żadnych obaw. Wszystkie największe serwisy są bowiem nadzorowane przez KNF. Dodatkowo wszystkie platformy są również nadzorowane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Opinie użytkowników

Przy korzystaniu z każdego rodzaju platformy internetowej warto również sprawdzić opinie na jej temat. Te najbardziej zaufane serwisy powinny mieć wiele pozytywnych opinii wystawionych przez użytkowników. Można je sprawdzić na przykład na takich serwisach jak opineo.pl. Im więcej pozytywnych opinii, tym większym zaufaniem można obdarzyć dany serwis.

Aspekty techniczne

Warto również zwrócić uwagę na aspekty zabezpieczeń technicznych. Do najpopularniejszych należy szyfrowanie połączeń protokołem SSL oraz konieczność potwierdzenia każdej operacji kodem SMS. Dzięki takim zabezpieczeniom każda transakcja będzie odpowiednio chroniona.

Dwa sposoby wymiany

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę istnieją dwa sposoby na wymianę walut. Pierwszym z nich jest skorzystanie z kantorów internetowych. Są one bardzo popularne i największe z nich pozwalają na zaoszczędzenie bardzo dużych kwot. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług społecznościowych platform wymiany walut. Przykładem takiego serwisu jest https://www.walutomat.pl/ . Jego działanie opiera się jedynie na pośrednictwie pomiędzy kupującym a sprzedającym. Transakcja zachodzi bowiem pomiędzy osobami prywatnymi – użytkownikami serwisu. Serwis dba jedynie o to, aby przebiegła ona bez żadnego problemu i była w pełni bezpieczna. Wszystkie połączenia są szyfrowane, a wysyłka pieniędzy realizowana jest przez serwis. Użytkownicy, którzy zdecydują się na transakcję, dostaną więc dokładnie to, czego potrzebują. Dzięki odpowiednim systemom bezpieczeństwa jakiekolwiek oszustwo ze strony drugiego użytkownika jest zredukowane do minimum.

Oszczędność przede wszystkim

Jeżeli więc na przewalutowaniu swoich pieniędzy chciałbyś jak najmniej stracić, to internetowe platformy wymiany walut są rozwiązaniem idealnym. Na chwilę obecną nie ma lepszej i tańszej alternatywy dla tych serwisów. Są one również w pełni bezpieczne, ponieważ podlegają podobnym przepisom, co inne instytucje finansowe. Jeżeli więc szukasz odpowiedniego dla siebie sposobu na wymianę waluty, to kantory internetowe bądź społecznościowe platformy wymiany walut mogą być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Share.

About Author