Czym jest strefa komfortu i jak ją opuścić

6

Dowiedziono, że człowiekowi bardziej podoba się to, co jest mu znane. Ma to taki efekt, że częściej po prostu lubimy to, co już wcześniej widzieliśmy. Wytwarzamy w ten sposób psychiczny obszar bezpieczeństwa, w którym czujemy się dobrze. I nierzadko większość osób boi się z niego wyjść. To bardzo częsty problem przy podejmowaniu własnej jak i pierwszej działalności.

W rzeczywistości ma to jednak nie zawsze dobre skutki. Strefa komfortu powstrzymuje nas przed naszym maksimum, przed tym czym być możemy. Swoiste obawy hamują naszą kreatywność jak i powstrzymują nasze działania. Nie bójmy się, życie jest przecież krótkie, nie ma co zwlekać – do dzieła !

Opuszczenie strefy komfortu jest ważne, by móc się rozwijać i osiągać to, czego się w życiu pragnie.

Niejednokrotnie możesz usłyszeć od ludzi, że chcieliby coś zmienić, że mają dość problemów z tym, czy tamtym. Z reguły towarzyszą temu jedynie słowa i nie zostaje wprowadzone żadne działanie. Co zrobić z takimi ludźmi? Po prostu ich żałujmy – kto siedzi i czeka aż dostanie na talerzu, nic nie otrzyma – podejmujmy działanie, bierzmy się do pracy.

Ah te lata 90…

Często mówi, że wlatach 90tych o wiele łatwiej było zapoczątkować jakikolwiek biznes. A to nie jest prawda. Relatywnie patrząc, po prostu wtedy niewiele osób (dzisiejszych milionerów) miało coś do stracenia. Wszystko albo nic – takiej dyrektywy dziś nie ma. Społeczeństwo wygodnickie, żyje i wierzy, że będzie mu dane. Skąd ten problem? Odpowiedź jest niesamowicie prosta – rodzice – osoby które dorastały w czasach, gdy za produkty wymieniało się kartki –  do dziś moja teściowa opowiada „jak zobaczyłam w sklepie pomarańcza, to była prawdziwa fiesta!”. Dziś, kiedy wszystkiego pełno, prawie każdy ma to czego zapragnie, ta potrzeba zanikła. Nasze wygodnictwo nas zabija.

Wpis całkowicie inspirowany, do ukończenia w najbliższym czasie – pozdrawiam 🙂

Share.

About Author