Dlaczego znakowanie żywności jest tak istotne?

0

Każdy z nas na co dzień ma kontakt z produktami spożywczymi. Bezpieczeństwo żywności oraz jej prawidłowe oznakowanie są, więc kwestiami bardzo ważnymi dla całego społeczeństwa. W tym artykule zostaną przedstawione aspekty biznesowe tego zagadnienia.

Na czym polega znakowanie żywności?

Znakowanie żywności wiąże się z podaniem informacji o produkcie spożywczym na jego etykiecie bądź opakowaniu. Zgodnie z obecnymi wytycznymi konieczne jest oczywiście zamieszczenie nazwy oraz danych producenta. Poza tym należy zamieścić dane dotyczące składu, ze szczególnym uwzględnieniem substancji, które  mogą wywoływać reakcje nietolerancji. Kolejna grupa informacji na etykiecie to właściwości odżywcze oraz kaloryczność. Firmy, które chcą jeszcze dokładniej opisywać swoje produkty często decydują się także na podanie zawartości soli, witamin, czy minerałów. Na opakowaniach żywności można też znaleźć symbole oznaczające spełnianie określonych standardów czy właściwości np. listek złożony z 12 białych gwiazdek na jasnozielonym tle znajduje się na produktach ekologicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o znakowaniu żywności warto zapisać się na szkolenie: http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/zywnosc/znakowanie-produktow-spozywczych/

Dlaczego warto dbać o prawidłowe znakowanie żywności?

W dzisiejszych czasach chwytliwa nazwa i atrakcyjne wizualnie opakowanie to dopiero pierwszy krok na drodze do zdobycia nowego klienta. Obecnie społeczeństwo jest lepiej wyedukowane w dziedzinie żywienia. Wiele osób bardzo dba o zdrowie lub ma alergię na pewne składniki i szuka dokładnych informacji o produktach spożywczych, które zamierzają kupić. Dobrze przygotowana i czytelna etykieta znacznie zwiększa szanse na sprzedaż. Jeśli bowiem potencjalny konsument będzie miał trudności ze znalezieniem potrzebnych mu danych, może szybko się zniechęcić i zrezygnować z zakupu. Odpowiednie znakowanie żywności to nie tylko wymóg prawny, ale też rynkowy. Klienci chętniej decydują się na produkty, co do których nie mają żadnych wątpliwości. Dobrze oznakowany produkt budzi zaufanie potencjalnego konsumenta i jeśli spełni w rzeczywistości jego oczekiwania może on stać się wręcz fanem marki.

Share.

About Author