Handel walutami w sieci

16

Dlaczego lepiej jest skorzystać z internetowej wymiany walut.

Spready niższe niż w bankach i kantorach stacjonarnych, wygoda zlecania transakcji oraz indywidualnie dostosowana oferta – to główne zalety korzystania z kantorów internetowych. Są te cechy, które już w zupełności powinny wystarczyć, aby przekonać klientów do korzystania z rozwiązań takich portali. Niemniej jednak, czy są to już wszystkie korzyści, jakie może otrzymać klient kantoru online?

Sześć lat temu rozpoczęła się historia wymiany walut online w Polsce i rozwinęła się bardzo szybko. Obecnie na naszym rynku działa ponad 50 podmiotów tego typu, a główny wzrost zainteresowania przypadł na listopad 2011 roku. Miało to poniekąd związek z wprowadzeniem ustawy antyspreadowej, która zwolniła osoby posiadające kredyt w obcej walucie z obowiązku wymiany pieniędzy w banku. Od tego czasu, każdy kredytobiorca mógł sam zadecydować gdzie i jak chce wymienić walutę, co oczywiście przełożyło się na wzrost popularności internetowych kantorów. Każdy kantor internetowy przewyższa swoją ofertą banki, co widać głównie na spreadzie między kupnem a sprzedażą.

Różnice w korzyściach dla klientów wynikają zazwyczaj ze sposobu prowadzenia kantoru oraz struktury właścicielskiej. Mówiąc o sektorze bankowym również możemy wyróżnić takie kantory, które zostały założone przez pochodną spółkę banku lub działające w strukturze bankowej. Istnieją również platformy wymiany walut dla klientów poszczególnych banków, co jeszcze bardziej poszerza funkcjonalności bankowe. Takie kantory zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa transakcji oraz możliwość wypłaty wymienionych pieniędzy w placówce banku.

Kantory internetowe swoją ofertę potrafią dostosować do bardzo różnych grup klientów, wśród któych można znaleźć przedsiębiorców, kredytobiorców, turystów oraz emigrantów zarobkowych. Są to osoby, które podczas przeglądania oferty największą uwagę zwracają na szybkość transakcji, jej cenę oraz bezpieczeństwo. Dobrym nawykiem jest również sprawdzenie realnego spreadu, gdyż na rynku można spotkać oferty z naliczaną prowizją lub atrakcyjnymi kursami obowiązującymi na konkretnych zasadach. Warto wobec tego porównać oferty z kilku kantorów, aby potem wybrać tą najlepszą.

Share.

About Author