Jak szybko zarobić pieniądze ?

56

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że uczciwie i szybko zarobić duże pieniądze graniczy z cudem i nie jest to moim celem. Chociaż mój cel również jest bardzo ambitny. Na ten moment mam zamiar zarobić szybko pieniądze ale nie mówię tutaj o wielkiej kwocie. Po prostu potrzeba chwili i kilka pomysłów.
Jak szybko zarobić pieniądze? – zadałem sobie to pytanie całkiem niedawno, gdyż właśnie po raz kolejny brutalnie zderzyłem się z rzeczywistością.
W poprzednich moich wpisach mówię o tym z jakiej literatury zdobywam wiedzę finansową. Na dzień dzisiejszy już znam pewne podstawy, oraz zarys dalszego rozwoju.
Teraz moim celem jest zakup konkretnego szkolenia. Chciałbym również poczynić swoje pierwsze inwestycje .
Zarówno na szkolenie jak i nawet na niewielki inwestycje potrzebna jest gotówka. Dlatego też zastanawiałem się jak szybko zarobić pieniądze. Przyszło mi do głowy kilka najprostszych pomysłów.
Pierwszym z nich jest sprzedaż mojego samochodu. W zasadzie jest to dobre rozwiązanie jednak w dzisiejszych czasach może to potrwać kilka dni albo nawet kilka miesięcy.
W tym miejscy już przypomniała mi się nauka płynąca właśnie z książki „Bogaty Polak, Biedny Polak” gdzie autor omawia wartość majątku netto. Zachęcam aby się zapoznać z tym zagadnieniem, gdyż możemy mieć poczucie złudnego bogactwa.
Zadając sobie to pytanie jak szybko zarobić pieniądze zacząłem również się zastanawiać nad powrotem do pracy na etacie. Na obecną chwilę byłoby to świetne rozwiązanie, mimo iż kiedyś próbowałem od niego uciec. Minusem tego pomysłu jest jednak czas jaki należy poświęcić na szukanie zatrudnienia a może to trwać nawet kilka miesięcy.
W ostateczności mam jeszcze moją złotą monetę do której jestem przywiązany emocjonalnie, jednak w tej sytuacji zdecydował bym się ją sprzedać, niestety jak na złość złoto leci w dół.
I znów potwierdza się stare przysłowie „pieniądz robi pieniądz”.
O inwestowaniu, ekonomii czy finansach jest mnóstwo publikacji i szkoleń ale jak szybko zarobić pieniądze, nawet niewielkie aby móc dalej inwestować mało kto chce się dzielić pomysłami.
Na tą chwilę puściłem ogłoszenie o sprzedaży auta, wysłałem kilkanaście odpowiedzi na oferty pracy i cóż niestety pozostaje mi czekać.
Jeśli przyjdzie mi jeszcze jakiś inny pomysł jak szybko zarobić pieniądze podzielę się nim w dalszych wpisach.

Share.

About Author