Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu

0

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC gwarantuje uczestnikom ruchu wypłatę odszkodowania nie tylko w sytuacji wypadku drogowego, ale także w przypadku wystąpienia szkód podczas postoju lub garażowania. Ubezpieczenie OC wykupujemy niejako nie dla siebie, a dla pozostałych kierowców, bowiem w przypadku wystąpienia szkody, pieniądze z polisy otrzymuje poszkodowany.

Koszt polisy OC poszybował z początkiem roku znacznie w górę. Znane są przypadki, w których koszt polisy dla młodego kierowcy posiadającego stare auto przewyższa wartość auta. Wielu kierowców zastanawia się, czy istnieją sposoby, dzięki którym możemy zaoszczędzić przy ubezpieczeniu naszego samochodu. Sposobów jest kilka. Przede wszystkim nie powinniśmy bezmyślnie przedłużać polisy u naszego ubezpieczyciela. Choć każda firma oferuje nam taki sam zakres ochrony, to wszystkie firmy mają własne kryteria oceny poszczególnych elementów decydujących o wysokości składki.

Dlatego pierwszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na ubezpieczeniu OC jest porównanie ofert od jak największej liczby firm ubezpieczeniowych. Nie powinniśmy kierować się opinią rodziny lub znajomych bowiem każdy kierowca otrzyma od ubezpieczyciela inne warunki. Firma, która zaoferowała najlepsze ubezpieczenie naszemu bratu, wcale nie musi mieć najkorzystniejszej oferty dla nas. W celu porównania ofert wcale nie musimy wychodzić z domu. W sieci znajdziemy wiele porównywarek, które podpowiedzą nam, gdzie warto się ubezpieczyć.

Kupując opony nigdy nie kupujesz jednej sztuki. Minimum to dwie. Skopiuj to rozwiązanie na ubezpieczenia. Jeżeli oprócz polisy OC zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia AC, możesz liczyć na zniżkę. Jeżeli do ubezpieczeń komunikacyjnych dołożysz jeszcze inne, np. ubezpieczenie nieruchomości lub ubezpieczenie na życie, firma ubezpieczeniowa zaoferuje ci o wiele większe zniżki. Zasada jest jedna – im więcej składników zdecydujesz się ubezpieczyć, tym niższa będzie twoja składka.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przy ubezpieczeniu OC, zwłaszcza w przypadku młodego kierowcy, jest posiadanie współwłaściciela. Świeżo upieczony kierowca nie ma co liczyć na zniżki, ale za to doświadczony rodzic z kilkunastoletnim doświadczeniem już tak. Przy wspólnym ubezpieczaniu auta firma weźmie pod uwagę ryzyko związane z młodym kierowcą i zniżki dla starszego stażem, co w sumie zagwarantuje młodszemu kierowcy tańszą polisę.

 

Share.

About Author