JAK ZOSTAĆ BOGATYM ? teoria cz.2

15

Nadal zdobywam wiedzę teoretyczną na temat jak zostać bogatym człowiekiem. Ostatnio wspomniałem, że z ciekawości zerknąłem do lektury „Bogać się, kiedy śpisz”, gdyż z natury jestem śpiochem. Zanim o lekturze muszę powiedzieć, że z przerażeniem odkryłem pewne niesamowite zjawisko
Jak zostać bogatym – wie już całe mnóstwo ludzi i bardzo chętnie się tym dzielą, oczywiście za DROBNĄ OPŁATĄ. Gdy dotknąłem tych tematów i tego środowiska dostaję całe mnóstwo ofert od „fachowców” od wzbogacania. Wszyscy mi mówią jaki jestem kiepski a po ich szkoleniu czy książce moje życie zmieni się o 180 stopni. Temu tematowi poświęcę jednak osobny wpis a teraz przejdę do lektury.
Jak zostać bogatym również tylko teoretycznie dowiemy się z lektury „Bogać się, kiedy śpisz”.
Książka jest dosyć obszerna i temat wzbogacania omawia głównie na poziomie mentalnym.
Czyli zmiana świadomości, pozbywanie się ograniczeń, olbrzymia moc pozytywnego myślenia i afirmacji . Przedstawia również szereg technik które przenoszą powyższe zagadnienia do życia codziennego. To, że jest taka obszerna powoduje głównie mnóstwo przykładów i metafor mających potwierdzać tezy autora. Niestety te przykłady są bardzo mało wiarygodne typu: pewien pan kiedyś popadł w długi…i osiągnął sukces większy niż się spodziewał. Jakaś pani stosując afirmację na temat nawet się nie spodziewała że tak szybko osiągnie swój cel itp. Cała książka mogłaby być przynajmniej o połowę krótsza

Natomiast tytuł „Bogać się, kiedy śpisz”, na pewno nie jest to o tym jak zostać bogatym przez sen. Tu autor namawia nas i pokazuje pożyteczne techniki, które skutecznie się instalują w naszej podświadomości w czasie snu. Namawia do zaprzęgania swojej „Twórczej świadomości” do pracy w momencie kiedy ciało wypoczywa po trudach dnia codziennego.

Książkę mógłbym zdecydowanie polecić osobom które stawiają pierwsze kroki w dziedzinie rozwoju osobistego. Jest również idealna dla osób które wysoko cenią rozwój duchowy .
Ja czuję niedostatek, gdyż jak już wspomniałem rwę się do działań praktycznych biznesowo a tu na ten temat informacji próżno szukać. Jednak skoro już przeczytałem tę publikację zgodnie z własnym postanowieniem testowania wiedzy, wykorzystam wszystkie praktyczne techniki jakich uczy autor . Wtedy może dużo szybciej się dowiem, jak zostać bogatym ?

Teraz mam zamiar przekopać się przez ten ogrom różnych porad i zachęt i wybrać książkę z wiedzą bardziej konkretną odnoszącą się do jakiejś branży czy sposobu bogacenia. Efekt oczywiście opiszę i może wreszcie dowiem się jak zostać bogatym ?

Share.

About Author