Lokata zawsze na czasie

8

Żyjemy w czasach, gdy rejestruje się rekordy najniższych stóp procentowych. To sprawia, że wiele do życzenia ma opłacalność inwestowania pieniędzy, dokładnie składanie oszczędności na lokatach. Wbrew pozorom nadal mają one dużą przewagę nad innymi produktami inwestycyjnymi, ponieważ są całkowicie bezpieczne i gwarantują zysk w postaci odsetek kapitałowych.

Dobry produkt

Pewność zysku i brak ryzyka utraty kapitału to główne zalety lokat. Kolejnym plusem jaki posiada ten produkt jest przejrzystość. Nie ma kruczków, ani ukrytych opłat. Bardzo często sami możemy obliczyć ile możemy zarobić. Nie musimy udawać się do banku, aby przedstawiono nam ofertę, możemy sami sprawdzić dostępność w internecie. Samodzielne znalezienie najlepszej lokaty bankowej nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy na stronie banku przejrzeć dostępne oferty. Lokata to tradycyjny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i co ważne, jest całkowicie bezpieczny i przewidywalny. Dlatego nadal doradcy finansowi proponują, aby nasze oszczędności trzymać właśnie w tej formie, a  tylko niewielkie sumy inwestować w produkty ryzykowne.

Niskie oprocentowanie, niski zysk

Najbardziej klientowi zależy na zysku jaki może czerpać z inwestowania pieniędzy. Więc gdy oszczędności pracują przynosząc odsetki, powinniśmy być z tego zadowoleni, nawet jeśli to niewielkie odsetki. Z tego powodu nie warto trzymać pieniędzy na koncie osobistym, które nie jest oprocentowane. Największe zyski z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa zachowania kapitału zapewniają właśnie najlepsze lokaty bankowe. Na niektórych można zarobić nawet 5% w skali roku. Biorąc pod uwagę obecną sytuację stóp procentowych, jest to zdecydowanie atrakcyjna oferta.

Podstawowe pytania

Przy poszukiwaniach najlepszych lokat bankowych powinniśmy sobie zadać dwa podstawowe pytania: ile i na jak długo? Ile pieniędzy chcemy ulokować na lokacie oraz na jak długo chcemy je ulokować. Zasada, którą stosuje niemal każdy bank jest taka, że im dłuższa lokata, tym większy zysk. Jednak podejmując decyzję o okresie lokowania pieniędzy powinniśmy zachować trochę ostrożności i nie wpłacać wszystkich oszczędności na lokatę długoterminową. Może się zdarzyć, że będziemy potrzebować pieniędzy, a wypłata środków z lokaty przed terminem spowoduje utratę odsetek. Zazwyczaj zyski z lokat wypłacane są podczas rozliczenia, czyli na koniec trwania lokat.

Dobre lokowanie

Odpowiednie ulokowanie pieniędzy to podstawowa sprawa przy oszczędzaniu. Najlepszym wyjściem jest założenie depozytów na różne okresy. Przy wyborze najlepszych lokat bankowych, trzeba również znaleźć coś, z czego łatwo zrezygnować, bez ponoszenia konsekwencji. Więc oprócz lokaty, warto jednocześnie wpłacić część pieniędzy na konto oszczędnościowe. Przy wyborze ofert możemy skorzystać z wyszukiwarek internetowych, które, na podstawie podanych wymagań, bardzo szybko przedstawiają interesujące klienta oferty produktów bankowych. Jedną z takich wyszukiwarek jest Finmarket.pl, można tam znaleźć wiele ciekawych produktów bankowych, które są dostępne na rynku.

Share.

About Author