Lokaty bankowe dla osób otrzymujących świadczenie 500+. Jak wybrać, by dobrze ulokować pieniądze?

0

Lokata bankowa może być świetnym sposobem na gromadzenie kapitału na przyszłość najmłodszych członków rodziny, zwłaszcza, jeśli regularnie otrzymujesz świadczenia z programu Rodzina 500+. Oszczędzając całość lub choćby część tej kwoty zapewnisz swoim dzieciom radosną codzienność i doskonały start w dorosłość.

Jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą rodzice, jest zapewnienie dzieciom szczęśliwego dzieciństwa i dobrego startu w dorosłość. Nie ulega wątpliwości, że realizacja obu zamierzeń wiąże się z koniecznością posiadania kapitału. Choć pieniądze  same w sobie nie dają szczęścia, pozwalają spełniać marzenia i realizować cele. Te maleńkie i te naprawdę ogromne.

Rodzina 500+ a inwestycje

Jeśli jesteś rodzicem, który pobiera świadczenia z programu Rodzina 500+, zastanów się, jaką część pieniędzy jesteś w stanie zainwestować. Nawet, jeśli większość kwoty pochłaniają codzienne wydatki, postaraj się przeznaczyć na inwestycje choćby 50 czy 100 zł miesięcznie. Taka poduszka finansowa będzie dla Ciebie nieocenionym wsparciem w przypadku większych wydatków, na przykład sfinansowania letniego wyjazdu czy organizacji przyjęcia urodzinowego dla dziecka.

W co inwestować?

Jeśli dopiero rozpoczynasz gromadzenie pieniędzy na przyszłość swojego dziecka, zacznij od założenia konta oszczędnościowego. Konto oszczędnościowe, w przeciwieństwie do tradycyjnego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, jest oprocentowane. Oznacza to, że każda zgromadzona na nim złotówka sama na siebie pracuje.

Jeśli każdego miesiąca zasilisz rachunek kwotą kilkudziesięciu lub kilkuset złotych, już niebawem zgromadzi się na nim całkiem spora suma. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zapomnisz o przelewie, ustaw w swoim banku zlecenie stałe. Zadbaj o to, aby środki „przesyłały się” na konto oszczędnościowe dzień lub dwa po otrzymaniu świadczenia. Dzięki temu nie zdążysz przeznaczyć ich na inne (często zbędne) wydatki.

Zgodnie z  przysłowiem „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”, kluczem do efektywnego oszczędzania jest przede wszystkim systematyczność.

Z konta na lokaty bankowe

Jeśli zgromadzisz na koncie oszczędnościowym co najmniej 1000 czy 2000 zł, przenieś oszczędności na lokaty bankowe. Oprocentowanie lokat bankowych jest zazwyczaj wyższe niż oprocentowanie rachunków oszczędnościowych. Dodatkowo, zakładając depozyt, „zamrażasz” zgromadzone na nim pieniądze. Choć w pierwszej chwili można uznać to za wadę, rozwiązanie to ma swoje istotne zalety. Jeśli zechcesz sięgnąć po zdeponowane środki przed terminem zakończenia umowy, bank zabierze wypracowane odsetki. Dla wielu osób taka wizja jest ogromną motywacją, aby nie wydawać jednak oszczędności i pozwolić im pracować.

Krótkoterminowo czy długoterminowo?

Zanim wybierzesz lokaty bankowe, zastanów się, jaki jest cel Twojego oszczędzania. Jeśli chcesz gromadzić kapitał, który Twój maluch wykorzysta dopiero za kilkanaście lat, dobrym wyborem okaże się lokata długoterminowa. Taki depozyt może trwać nawet kilka lub kilkanaście lat. Choć oprocentowanie lokat nie jest imponujące, w długofalowej perspektywie zysk, jaki przyniosą, może być naprawdę atrakcyjny. Zgromadzone przez lata pieniądze będą dla dziecka ogromnym wsparciem. Dzięki nim będzie mogło studiować na wymarzonym kierunku, rozpocząć pierwszą działalność czy wyjechać w podróż.

Jeśli zależy Ci na tym, aby „zamrozić” pieniądze na kilka miesięcy i przeznaczyć je np. na opłacenie kolonii, sięgnij po lokatę krótkoterminową. W ciągu kilku miesięcy pieniądze wygenerują kilkadziesiąt złotych pewnego, bezpiecznego zysku.

Jeśli chcesz swobodnie wybierać pomiędzy różnymi lokatami, dostosowując produkty finansowe do aktualnych potrzeb, skorzystaj z oferty Toyota Banku. Dlaczego właśnie Toyota Bank? Aktualnie bank posiada w swojej ofercie aż 12 różnych lokat – Lokatę Specjalną, dla posiadaczy kredytu samochodowego w Toyota Banku, Lokatę na Dzień Dobry, która przyniesie Ci zysk już w 1 dzień, czy Lokatę Kapitalną z dzienną kapitalizacją odsetek.

Szyty na miarę depozyt zapewni Ci finansowe bezpieczeństwo oraz przyniesie dokładnie takie korzyści, jakich oczekujesz.

Share.

About Author