Monety bulionowe czy sztabki złota? – ocena inwestycji

0

zha_pm_rok-psa-1000-gramow-zlota-2018-seria-lunar-ii-year-of-the-dog-bullion-coins-gold-2018-1767_1-1 (1)

Choć 2017 rok ma się ku końcowi, wciąż jest dobry czas na rozważenie możliwości inwestycyjnych. Ostatnie lata, a do tego sytuacja rynkowa na całym świecie pokazały, że inwestycja w złoto jest nie tylko opłacalna, ale i może przynieść korzyści w najbliższym czasie. Pod uwagę warto wziąć monety bulionowe, a także sztabki złota.

Obydwa rozwiązania będą odpowiadać osobom, które chcą dokonać inwestycji z dobrą prognozą na przyszłość. Zarówno monety bulionowe, jak i sztabki złota z powodzeniem mogą być nabywane przez doświadczonych inwestorów, mających na swoim koncie chociażby szeroki wachlarz monet, jak i tych, którzy dopiero szukają pomysłu na bezpieczną lokatę kapitału. Powstawać może zatem dylemat, co będzie bardziej opłacalnym.

Rozwiązaniem posiadającym sporo zalet jest wybór monet bulionowych, przeznaczonych na sprzedaż w późniejszym czasie. Inwestorzy najciekawsze okazy mogą pozostawić również w swoich zbiorach, jako monety kolekcjonerskie. Monety inwestycyjne to niewiele wyższa cena niż oferowana sztabka złota. Atutem jest jednak nabycie produktu, który przyjmuje formę legalnego środka płatniczego. Monety inwestycyjne można zatem wywieźć trzymając się jedynie limitu 10 000 USD dla gotówki. W przypadku sztabek złota zachodzi konieczność składania deklaracji celnej. Ponadto monety przy odkupie są lepiej premiowane, ze względu na posiadanie cech szczególnych.

Wartość, jaką oferują monety inwestycyjne, oceniając te dwa produkty, wydaje się być przewyższającą. Do wyboru są zaś różnorodne monety inwestycyjne, których typ można dobrać wedle własnych upodobań. Decydując się chociażby na ofertę Metal Market Europe. Na co można liczyć? Na transakcje, które wiążą się z pełną odpowiedzialnością za przesyłkę. Do rąk odbiorców trafiają monety bulionowe, które podlegają systemowi weryfikacji. Preferencyjne warunki wraz z możliwością negocjacji cen, a do tego szeroką ofertą, to finalnie gwarancja intratnych inwestycji. Z wysokiego standardu obsługi, a także możliwości doradztwa skorzystają ci, którzy dopiero stają przed wyborem, między innymi monet bulionowych.

Share.

About Author