Najlepsze programy do faktur

0

Rynek IT oferuje obecnie sporą gamę programów do fakturowania dla przedsiębiorstw. Mogą to być zarówno skomplikowane systemy, jak i łatwe w obsłudze i przejrzyste aplikacje. Wszystko, w zależności od potrzeb, możliwości finansowych, czy wielkości przedsiębiorstwa. Niemniej jednak, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy czasami tylko odpowiednio poszukać.

Programy do faktur w Łodzi oferuje producent MEGA-TECH, posiadający w swojej ofercie rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firma działa nieprzerwanie od 2008 roku.

Niewielkie firmy wystawiają w przeciągu miesiąca zazwyczaj od kilku, do kilkunastu faktur miesięcznie. Dlatego też szczególnie zależy im na prostym, wyposażonym w podstawowe funkcje programie. Faktura Small Business będzie tu idealnym wyborem. Aplikacja ta, poza wystawianiem podstawowych dokumentów sprzedaży, umożliwia tworzenie kartoteki klientów, usług i towarów, co znacznie usprawni pracę przy generowaniu każdej kolejnej faktury. Oferta czy zamówienie dla klienta, dzięki temu programowi, będą sporządzone szybko i jednocześnie profesjonalnie. Bez problemu możemy je później przekształcić w fakturę czy fakturę pro-formę. Sporządzone dokumenty mogą być dostarczone klientowi w każdym formacie.

Poza tym MEGA-TECH poprzez aplikację udostępnia wszelkie zestawienia i analizy, np. ewidencję sprzedaży VAT, analizę sprzedaży według towarów, bądź klientów, statystyki najlepiej/ najsłabiej sprzedawanych towarów, raporty sprzedażowe, kwotowe, ilościowe.

W momencie, gdy prowadzimy prosty magazyn, niezwykle dogodnym rozwiązaniem będzie Faktura Small Business HANDEL, podobnie jak wspomniany poprzednik, pozwala na proste wystawianie dokumentów sprzedaży (faktury, faktury pro-forma, faktury zaliczkowe, paragony fiskalne) oraz prowadzenie kartoteki towarów usług, czy kontrahentów. Moduł magazynu pozwala na bieżąco sprawdzać jego stan i wystawiać dodatkowo takie dokumenty jak PZ, WZ, PW, RW, MM. Prowadzenie magazynu w programie umożliwia sprawną inwentaryzację pod koniec roku i szybkie sprawdzenie, czy ilość towaru na półkach jest zgodna z dokumentami odnośnie zakupu i sprzedaży.

Aplikacja zintegrowana jest ze sklepem internetowym Shoper pozwala również na połączenie z innymi sklepami, o ile zostaną przygotowane odpowiednie skrypty, które zwrócą dane. Dzięki takiej opcji, zamówienia ze sklepu pobierane są bezpośrednio do programu.

Dużym udogodnieniem jest możliwość stworzenia własnego szablonu zamówienia, czy faktury, dzięki czemu wydrukowany dokument będzie wyglądać dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

Share.

About Author