Pożyczasz przez Internet? Pożyczaj z głową!

0

Okres wakacji czy rozpoczęcie roku szkolnego wymagają zgromadzenia zwiększonych nakładów finansowych. Wiele osób szuka w takich sytuacjach wsparcia finansowego w postaci pożyczki bądź kredytu Jednak procedury bankowe pochłaniają czas i nie w każdej sytuacji kończą się udzieleniem kredytu.

Procedury bankowe wymagają od każdego kredytobiorcy wykazania odpowiedniej zdolności kredytowej. Na podstawie zaświadczenia wystawionego przez zakład pracy potwierdzającego średnie wynagrodzenie z ostatniego półrocza bądź trzech miesięcy analizowane jest zdolność spłaty zaciągniętego wsparcia finansowego. Każdy wniosek przechodzi przez BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej, w którym gromadzone są dane dotyczące wszystkich dotychczasowych zobowiązań finansowych. Bank bada, czy poprzedni kredyt został spłacony bądź spłacany jest terminowo. Paradoksem w procedurze analizy kredytowej jest w większości przypadków nieudzielanie pożyczki osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o wsparcie finansowe.

Ze względu na tak rozbudowane i męczące dla każdego śmiertelnika procedury coraz więcej osób, będących w finansowej potrzebie sięga po pożyczki przez Internet. Ten rodzaj kredytowania nie wymaga składania zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie oraz odpowiedniego poziomu dochodów. Wystarczy jedynie wypełnić zamieszczony na stronie internetowej formularz, by w większości przypadków zaledwie w przeciągu kilkunastu minut zasilone zostało konto o pożyczkę.

Pożyczki przez Internet, które cieszą się największym zainteresowaniem w większości przypadków są niewielkie pod względem wartości finansowej i wymagają spłaty w krótkim terminie. Tak zwane chwilówki to najczęściej pożyczki do kwoty dwóch tysięcy ze spłatą w terminie od jednego do piętnastu dni. W zależności od aktualnej oferty rynkowej od tego rodzaju wsparcia finansowego nie naliczane są odsetki i może o nie ubiegać się każdy bez względu na to, czy jest zatrudniony na umowę o pracę bądź umowę zlecenie, prowadzi własną działalność gospodarczą, jest rencistą, emerytem oraz rolnikiem a nawet osobą bezrobotną. W większości przypadków po spłaceniu pierwszej pożyczki, od której pożyczkodawca nie naliczył odsetek sięgamy po kolejną nie sprawdzając czy udzielana jest na takich samych warunkach co jest olbrzymim błędem, gdyż większość firm finansowych świadczących tego rodzaju usługi dla zachęcenia skorzystania ze swoich usług jedynie klientom, którzy po raz pierwszy składają wniosek udziela pożyczek nieoprocentowanych. Żeby uniknąć niemiłych niespodzianek i nie popaść w kłopoty finansowe warto wcześniej przeanalizować dostępne na aktualnym rynku pożyczki  przez Internet i wybrać najkorzystniejszą w danym momencie propozycję. Dla ułatwienia dotarcia i wyboru do aktualnej oferty internetowej można sprawdzić ranking chwilówek Łowca Chwilówek, w którym zamieszczone są najkorzystniejsze, propozycje.

 

Share.

About Author

Leave A Reply