Sprzedaż domen pomysłem na biznes

0

Sprzedaż domen to zajęcie, na którym można dobrze zarobić. Może być zarówno źródłem dodatkowych pieniędzy, jak i wykonywaną na co dzień pracą będącą źródłem utrzymania.

Jak założyć biznes związany z handel domenami?

Najpierw należy dobrze poznać rynek domen – zainteresować się tym tematem, obserwować, jak wygląda ich sprzedaż, jakie zasady rządzą tym rynkiem. Prowadzenie interesu w tej dziedzinie wymaga umiejętności, ale i sprytu oraz ogromnej kreatywności – trzeba wiedzieć, jak szukać domen, a następnie korzystnie je sprzedać. Warto najpierw przeanalizować ofertę na wyspecjalizowanych giełdach internetowych, aby zorientować się, jak oszacować cenę konkretnej domeny. Rejestracja domeny to kilka ruchów myszką, podstawowe umiejętności bez znajomości rynku i intuicji na niewiele się jednak zdadzą.

Rejestracja na rynku domen jest bezpłatna. Gdy już zorientujemy się w działaniu rynku, zaczynamy kupować, a następnie odsprzedawać domeny, w których widzimy potencjał. Istnieje wiele narzędzi wspomagających sprzedaż i obsługę domen, jak choćby hosting reseller, pozwalające zaoszczędzić czas i zarobić więcej.

Ile można zarobić na handlu domenami?

Nie należy się spodziewać, że przy handlu domenami od razu nasze zarobki będą ogromne. Przy dużym zaangażowaniu i znajomości rynku domen w ciągu kilku miesięcy interes przyniesie wymierne korzyści – zaczniemy konkretnie zarabiać. Na początku nie spodziewajmy się zarobków wyższych niż 1000 zł miesięcznie, jednak po kilku miesiącach intensywnej pracy mogą one znacznie wzrosnąć.

Zauważymy, że ceny domen są przeróżne – zaczynają się od 1 zł, a górna granica praktycznie nie istnieje. Handel domenami daje nawet tysiąckrotny zwrot inwestycji. Łatwo jednak nie tylko na nich zarobić, ale także stracić – jest to rynek obecnie niemal pękający w szwach, pełen błyskotliwych pomysłów, na którym istnieje duży ruch. Zwracajmy też uwagę na koszty przedłużenia – często trzeba na nie wydać grube tysiące złotych, podczas gdy cena domeny wynosi 1 zł. Nieopłacone domeny są przechwytywane przez specjalistyczne giełdy, które zajmują się dalszym, korzystnym odsprzedaniem adresu.

Share.

About Author