Szybka pożyczka – kiedy warto ją wziąć?

1297

W idealnym świecie każdy wydatek moglibyśmy opłacić z własnej kieszeni, jednak w  rzeczywistości pożyczka bywa jedynym sposobem na sprawną realizację potrzeby w niedługim czasie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą szybkie pożyczki, które można dostać niemal od ręki. W jakiej sytuacji takie zobowiązanie przyniesie nam korzyści?

– Mając do wyboru żmudne oszczędzanie przez kilka lub kilkanaście miesięcy i zakup od ręki, za pożyczone pieniądze, często wybieramy drugą opcję – mówi Łukasz Kuleta, Marketing Country Coordinator w Ferratum Bank. – Szybka pożyczka pozwala zaspokoić potrzebę bardzo szybko, choć kosztem wyższych opłat, które w niektórych sytuacjach nie powinny być kartą przetargową przy podejmowaniu decyzji – radzi ekspert.

Kiedy warto wziąć szybką pożyczkę?

W nagłej potrzebie nie cierpiącej zwłoki

Z dnia na dzień zepsuł się piekarnik, sąsiedzi zalali mieszkanie i konieczny jest remont, a samochód nagle odmówił posłuszeństwa i trafił do warsztatu na lawecie. W każdej z tych sytuacji musimy reagować szybko, co wiąże się z wydatkami, które nie zawsze jesteśmy w stanie ponieść od ręki. W takiej sytuacji szybka pożyczka bywa jedynym sposobem na to, żeby sfinansować pilną naprawę lub zastąpić wadliwy sprzęt innym. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na czekanie na decyzję rzeczoznawcy lub wypłatę odszkodowania, dlatego w takiej sytuacji szybka pożyczka może być jedynym sposobem na rozwiązanie sytuacji.

Gdy nie warto oszczędzać

Czasem dodatkowe 200, 300 lub 500 złotych dodane do końcowego rachunku sprawią, że produkt lub usługa, które kupujemy, będą znacznie lepsze, niż gdy zdecydujemy się zaoszczędzić. W przypadku domowych sprzętów zyskujemy energooszczędność i wydajność, przy zakupie wycieczki – dodatkową gwiazdkę lub hotel w lepszej lokalizacji, a gdy chcemy sprawić wyjątkowy prezent, coś ekstra może sprawić, że będzie naprawdę wyjątkowy. Na wydatkach wysokiej jakości nie warto oszczędzać, więc jeśli do realizacji marzenia brakuje zaledwie kilkuset złotych, których nie mamy, szybka pożyczka jest warta rozważenia.

Jeśli alternatywą jest rezygnacja z wydatku

To, że w ogóle rozważamy wzięcie pożyczki na sfinansowanie danego celu oznacza, że jesteśmy zdeterminowani, żeby doprowadzić go do końca. Jest on więc albo niezbędny, albo na tyle ważny, że nie sposób z niego zrezygnować. W takiej sytuacji szybka pożyczka może okazać się wybawieniem i będzie niewielką ceną za realizację naprawdę ważnej potrzeby.

Gdy pożyczka jest darmowa

Ewentualne wątpliwości dotyczące szybkich pożyczek możne rozwiać najnowszy trend na tym rynku, czyli udzielanie pierwszego zobowiązania zupełnie za darmo. Oznacza to tyle, że jeśli pożyczymy 500 zł, oddajemy dokładnie tyle i ani grosza więcej. Pożyczkę tego typu, w zależności od firmy, można zaciągnąć na nawet 2500 złotych. Zdaniem Łukasza Kulety z Ferratum Bank, taka pożyczka to dobry sposób na przetestowanie usług firmy w zasadzie bez konsekwencji.

Share.

About Author