Szybkie pożyczki na remont mieszkania

0

Wiosna i początek lata to świetny czas na odświeżanie mieszkania. Remont warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby później nie mieć problemu ze znalezieniem na szybko potrzebnych surowców i specjalistów, którzy pomogą nam w realizacji zmian. Remont mieszkania, nawet, jeśli w grę wchodzi tylko jeden pokój, zawsze pociąga za sobą spore koszty. To jedna z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać.

Planowanie remontu mieszkania

Remont można zrobić spontanicznie, lepiej jednak wszystko zaplanować wcześniej. Są to spore koszty, szczególnie, jeśli w grę wchodzi układanie płytek czy cyklinowanie parkietów. Zakup wszystkich niezbędnych sprzętów, koszty wymiany instalacji elektrycznej i hydraulicznej, farby i wszelkie dodatki – to koszt, który może przekroczyć kwotę naszych oszczędności. Wtedy poratować nas może kredyt w banku lub szybka pożyczka na dowód. Zawsze jednak rozsądnie podchodźmy do terminu ich zwrotu, biorąc pod uwagę wszystkie wydatki, które mogą nam wypaść w tym czasie, aby nie być narażonym na płacenie kar umownych.

Również o zatrudnienie specjalistów warto zadbać wcześniej – dzwońmy zawsze do kilku osób czy firm, prośmy o dokładny kosztorys, i wybierzmy najlepszą ofertę. Orientujmy się, ile takie usługi kosztują – cena nie może być zbyt wygórowana, ale i zbyt niska, bo to źle świadczy o fachowości firmy. Fachowe usługi muszą kosztować, za to będziemy mieć gwarancję, że nie będziemy musieli sami dokonywać poprawek i za rok organizować kolejnego remontu.

Materiały budowlane, jeśli nie zapewnia ich firma remontowa, najlepiej kupić poza sezonem na remonty, czyli zimą – wtedy ceny są z reguły znacznie niższe. Jeśli jednak nie mieliśmy takiej możliwości, odwiedzajmy kilka sklepów i poszperajmy w Internecie, aby maksymalnie zmniejszyć koszty.

Jaki kredyt wybrać na remont mieszkania?

Jeśli planujemy tylko niewielkie zmiany, na przykład remont jednego pokoju, warto posłużyć się kredytem gotówkowym. Jeśli jednak chcemy wyremontować od podstaw całe mieszkanie, rozważmy zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Każdy z nich ma swoje wady i zalety – gotówkowy możemy zaciągnąć szybko i łatwo, a środki na własnym koncie mieć już po kilku dniach. Jeszcze szybsza jest szyba pożyczka na dowód w instytucji pozabankowej – wszelkich formalności możemy dokonać przez Internet, a pieniądze mieć jeszcze w tym samym dniu.

Oprocentowanie będzie z reguły niższe przy kredycie hipotecznym, który  możemy zaciągnąć zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Kredyty hipoteczne są nawet dwukrotnie tańsze. Minusem jest to, że na formalności musimy zarezerwować więcej czasu i mogą pojawić się dodatkowe koszty, związane z ustanowieniem zabezpieczenia i wyceną nieruchomości. Szczególnie jednak przy dużych kwotach kredytu warto wziąć tę opcję pod uwagę.

 

Share.

About Author